Dlaczego ważna jest suplementacja białkowa?

Odżywki białkowe to zdecydowanie podstawowy element w kulturystyce. Suplementy te stosują najczęściej osoby trenujące wszelakie dyscypliny sportowe. Trudno się dziwić, ponieważ to właśnie białko jest głównym i podstawowym budulcem mięśni, a bez jego właściwej podaży, nawet mimo ciężkich treningów,  nie będziemy w stanie uzyskać zadowalających nas efektów, a co za tym idzie przyrostu masy mięśniowej.

Wiele osób zakłada, że białko nie jest im wcale do ćwiczeń potrzebne, uważa to za zbędny produkt używany tylko przez profesjonalnych sportowców - to błąd. Nawet specjalistyczny plan treningowy ułożony przez najlepszego trenera bez właściwej suplementacji będzie nic nie warty. Warto więc wspomnieć tutaj, w jaki sposób to wszystko działa i dlaczego powinniśmy kłaść na jego odpowiednie dozowanie tak duży nacisk. Białko dostarczane do organizmu wraz z pożywieniem zostaje rozłożone przez enzymy trawienne na prostszą formę aminokwasową. Aminokwasy są wchłaniane w naszym układzie trawiennym, gdzie dostają się do krwiobiegu a stamtąd zaś m.in. do tkanki mięśniowej. Budują ją i regenerują, pozwalają na intensywny przyrost nowych włókien mięśniowych i chronią przed ich zniszczeniem.  Preparaty dostępne w sklepie MUSCLE ZONE zawierają duże ilości czystej proteiny pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, czyli tej najbardziej wartościowej. Najczęściej wybieranym i popularnym jest białko serwatkowe, które wyróżnia  się nie tylko ilością zawartych w nim aminokwasów, ale także skutecznością działania. Cechuje go dobre przyswajanie i wchłanianie - nawet do 15 minut od spożycia. Wszystko to sprawia, że jest to idealny produkt do codziennej suplementacji, można go stosować nawet w okresie redukcji. Preparat najlepiej spożywać bezpośrednio po treningu, w ciągu kilku minut od jego zakończenia - wtedy bowiem mięśnie najlepiej przygotowane są na przyswojenie budulca. Białko warto również stosować w czasie długich odstępów między posiłkami lub rano od razu po przebudzeniu - przed śniadaniem. Najlepiej, gdy nasz żołądek jest pusty - powoduje to lepsze przyswojenie aminokwasów, ale nie jest to konieczne. Nie możemy przesadzać również z ilością bo jak wiemy: "Co za dużo - To nie zdrowo". Zbyt duża dawka to obciążenie dla naszego układu pokarmowego, nerek czy wątroby i może prowadzić do poważnych, a nawet zagrażających życiu chorób, oczywiście nie od jednorazowego przekroczenia dawki, ale przy systematycznym, nieumiejętnym porcjowaniu. Pamiętajmy, że mięśnie nie rosną tylko od białka, do tego celu potrzebują też szeregu innych cennych składników odżywczych. W celu najlepszego efektu warto skontaktować się z profesjonalnym trenerem personalnym lub użyć specjalnych - dostępnych za darmo w Internecie - kalkulatorów białkowych. Pomogą one dopasować odpowiednią ilość, bez obaw o przedawkowanie. Stosowana jako uzupełnienie diety odżywka nie powinna wywoływać żadnych skutków ubocznych. Białko serwatkowe nie jest jednak polecane dla osób z nietolerancją laktozy - może nasilać dolegliwości trawienne. W takim przypadku najlepiej dobrać inny rodzaj odżywki - nie ten na bazie białek mlecznych.

Jakie ćwiczenia warto wykonywać, by schudnąć?

Efektywne odchudzanie to nie lada wyzwanie. Nawet jeśli uda się nam ograniczyć spożywane produkty, a co za tym idzie - zmniejszyć ilość przyjętych kalorii, zazwyczaj kilogramy zrzucone podczas diety wracają niedługo po jej zakończeniu.

Co zwiększy naszą wydajność podczas uprawiania sportu?

Aktywność fizyczna zawsze jest dobrym pomysłem, jeśli chcemy zadbać o zdrowie i wyrzeźbić sylwetkę. Ćwicząc, oczekujemy widocznych rezultatów, które jednak czasem nie przychodzą lub pojawiają się po długim czasie

Dlaczego tak ważna jest suplementacja witamin?

Witaminy i minerały to substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Dlaczego ważna jest regeneracja mózgu?

Mózg to najważniejszy organ naszego ciała. Odpowiada za wszystkie nasze czynności życiowe i sprawia, że jesteśmy w stanie funkcjonować.